به گزارش راشانیوز به نقل از العالم، مشاور حزب مردم (PPP) پاکستان و رئیس جمهوری پیشین این کشور مدعی شد که دولت جدید اسلام آباد به رهبری «عمران خان» مدت زمان پنجساله خود را طی نکرده و به زودی سرنگون می شود.

به گزارش روزنامه «داون» پاکستان، «آصف علی زرداری» دراجتماعی در شهر «صدیق آباد»، از شیوه مدیریتی دولت جدید پاکستان انتقاد کرد و گفت که «عمران خان» نمی تواند اقتصاد را مدیریت کند و حتی قادر نیست که وعده های دروغین خود را محقق کند.

وی از شیوه حکومت حزب تحریک انصاف در دولت جدید این کشور و مدیران به تعبیر خود بی تجربه آن انتقاد کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد حکومت عمران خان دوام چندانی نداشته باشد و احتمالا به زودی شاهد سقوط حکومت او هستیم.

رئیس جمهوری پیشین پاکستان همچنین با انتقاد از شیوه مدیریت بحران در دولت جدید پاکستان، گفت که در دولت حزب مردم (PPP) زبان هیچ مخالفی بسته نمی شد و مخالفان به زندان نمی افتادند.

عضو مجلس ملی پاکستان به نقد وعده نخست وزیر این کشور در خصوص تشکیل ایالت جدید «پنجاب جنوبی» پرداخت و توضیح داد: حزب تحریک انصاف (PTI) وعده و شعار حزب مردم (PPP) را در این خصوص به سرقت برد و اکنون شجاعت انجام این وعده را نیز ندارد.

زرداری همچنین با وعده اینکه به زودی حزبش به قدرت باز می گردد، افزود: ایالت هایی که در آن، گاز و نفت و آب استحصال می شود، حق امتیاز دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا،این روزها همزمان با گذشت ۱۰۰ روز از فعالیت دولت حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان، انتقادهای شخصیت ها و سران احزاب مخالف این کشور از عملکرد نخست وزیر و دولت وی در بخش های مختلف به ویژه اقتصادی افزایش یافته است.

این روزها، سخن بر سر عملکرد ۱۰۰ روزه دولت جدید به موضوع گرم محافل خبری، احزاب مخالف و موافق و رسانه های این کشور تبدیل شده است.

«بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم نیز عملکرد دولت عمران خان را به شدت مورد انتقاد قرار داد و در پیام توئیتری نوشت که دولت ظرف این ۱۰۰ روز تنها سرگرم برگشت از مواضع خود بوده است.

از سوی دیگر سخنگوی حزب مردم گفت که سخنرانی نخست وزیر درباره عملکرد ۱۰۰ روزه خود تاثیرگذار نبود و «عمران خان» به رغم گذشت ۱۰۰ روز از دولت خود چیزی برای گفتن نداشت.

وی توضیح داد: حزبی که با رویاپردازی ها و تعهدات بسیار به روی کار آمده بود، طی ۱۰۰ روز گذشته، کمر قشر کم درآمد را شکسته و مردم را در سونامی گرانی و تورم غرق کرد.

نماینده ارشد حزب مردم نیز گفت: عملکرد عمران خان ظرف این ۱۰۰ روز، درخواست وام از کشورهای دوست بود و وی بیشتر وقت خود را به درخواست وام گذراند.